Hero Helsinki jsou prvním vítězem Prague Deaf Open v historii

Finální den Prague Deaf Open nám nabídl 4 divácky atraktivní utkání: Hned první zápas byl cítit velkou motivací týmů ProSkill a Prague Women vyhrát na turnaji své první utkání. Další dva zápasy nabídly reprízy utkání ze skupin – Snakes Brno s VIP teamem a Hero Helsinki s Bohemians. Velké napětí přinesl také zápas mezi švýcarským týmem a FC Kladenska Florida, ve kterém jsme byli svědky velkého obratu ve prospěch českého týmu.

13413545_288391821504597_24469092194697822_nPrvní zápas měl trochu ospalý start, ale od počátku mírně dominoval tým Prague Women. ProSkill se sice v průběhu zápasu probral a začal dotahovat, na výhru to ale nestačilo.

13340099_287907344886378_9023946530246189872_oPrague Women – ProSkill 3:2.

VIP Team byl rozhodnutý vrátit Snakes Brno těsnou prohru ze skupiny, ale za golmana se jim balonek dostával jen těžko. Na jejich straně se více projevil úbytek sil a ve svém posledním zápase dostali od Brna 10 gólů.

13323198_287905258219920_8215744143228144223_oVIP Team – FbC Snakes Brno 2:10

Ve finálovém zápase play-off B se očekávala snadná výhra GSV Zürich nad FC Kladenska Florida. Český tým ale nechtěl dát svou kůži lehko a začal s postupem zápasu stahovat náskok Švýcarů. Nakonec si vybudoval dokonce dvougólový náskok a i přes následný velký tlak se jim podařilo vedení ubránit.

13350258_287906394886473_2693433348824361355_oFC Kladenska Florida – GSV Zürich 6:5

Finský tým proti domácímu, to je souboj, který celý turnaj otevíral a nakonec ho měl i uzavřít. V prvním střetnutí Finové vyhráli 7:4. V tvrdém zápase chvílemi Bohemians dominovali a kdyby se hrálo 2×20 minut, stejně jako po celou dobu turnaje, Bohemians by vyhráli. Ale “velké finále” bylo rozšířeno na 3×20 minut a domácím došly síly dříve než jejich soupeřům ze Skandinávie.

13340111_287907091553070_9142534884898992944_oHero Helsinki – FbŠ Bohemians 8:7

Závěrem můžeme říci, že turnaj byl více než úspěchem a doufáme, že si všichni účastníci svůj pobyt v Praze užili. Naučili jsme se během organizování celého turnaje spoustu nových věcí, které doufáme, že zužitkujeme v přípravě dalších ročníků Prague Deaf Open.