Prague Deaf Open 2017 je za námi

6 týmů z ČR, Finska a Švýcarska se o víkendu utkalo na Děkance v druhém ročníku mezinárodního turnaje neslyšících. Více informací se dozvíte uvnitř článku.

Florbalová škola Bohemians za finanční podpory hlavního města Prahy letos pořádala již druhý ročník mezinárodního turnaje neslyšících Prague Deaf Open.

Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 6 týmů, z nichž polovina byla ze zahraničí. Jako první přihlášený tým byl loňský vítěž Hero Helsinki. S nimi z Finska přijel ještě druhý tým, tentokrát Valpas z Turku. Ze Švýcarska dorazil tým GSC Bern a české barvy hájili domácí FbŠ Bohemians, Braveheart a jediný ženský tým turnaje, Prague Women.

Turnaj začal v pátek v 18:00 pěkně zostra – reprízou loňského finále mezi Bohemkou a Helsinkami. Do zápasu lépe vstoupili domácí, ale Helsinki dokázaly vývoj utkání otočit a nakonec braly první body po vítězství 3:2. Turku se ve druhém pátečním zápase vypořádalo s Prague Women poměrem 10:6. Zápasům ve skupině patřila i celá sobota a poslední zápas se dohrával dokonce v neděli ráno. Ten už ale na konečném pořadí ve skupině nic nezměnil, pořadí bylo jasné.

Bez bodu ve skupině zůstaly Prague Women, páté místo patřilo týmu Braveheart, čtvrtí skončili Valpas Turku, přestože ve finském derby s loňským vítězem dokázali remizovat, na průběžném třetím místě byli zelenobílí Bohemians, druzí Hero Helsinki a překvapivě první byli ve skupině suverénní GSC Bern. Všechny týmy ale ještě měly možnost konečné pořadí upravit v zápase o umístění.

Prague Women svou šanci proti Bravehear využily. Také díky pravidlu, kdy gól vstřelený ženou platil za dva, vybojovaly nájezdy a v nich senzačně zvítězily a skončily páté! I v zápase o třetí místo došlo na nájezdy! Valpas Turku v této dovednostní soutěži nemělo tolik štěstí a bronzovou medaili tak brala Bohemka! Finále se tedy letos konalo bez českých zástupců – obhájci titulu Hero Helsinki v něm vyzvali švýcarský GSC Bern. Ten si do finále nesl psychickou výhodu vítězství ze skupiny. Hero Helsinki však evidentně lépe rozložili síly na celý turnaj – ve finále si vytvořili dostatečný náskok a ten se jim podařilo udržet až do konce. Titul se tak podařilo obhájit! Gratulujeme!

Fotky a videa již brzy na našem facebooku!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *