Praha

Praha je hlavní a s 1.2 miliony obyvatel také největší město České republiky. Nachází se na severozápadě země na břehu řeky Vltavy. Praha je domovem velkého množství kulturních atrakcí, mezi které patří především Pražský Hrad, Karlův most, Staroměstské náměstí se slavným orlojem, Židovská čtvrť, Petřínská rozhledna či Vyšehrad. V roce 1992 bylo historické centrum Prahy zařazeno na Seznam světového dědictví UNESCO.

pragaa

“Tekutý chléb“

Jestli je něčím Praha a celá Česká republika opravdu známá, jde pravděpodobně o pití piva. Praha má bohatou pivovarskou historii a opustit ji bez ochutnání “tekutého chlebu“ prostě nemůžete. Navíc, pivo je v mnoha restauracích a hospodách levnější než voda nebo jiné nealkoholické nápoje. Za půllitr piva téměř po celé Praze zaplatíte od 30 do 70 Kč. Takže - na zdraví!

Ubytování

Možností, jak se v Praze během turnaje ubytovat, je mnoho. Od penzionů přes hotely až po kempy. Postupně budeme zveřejňovat tipy, kde a jak se ubytovat, aby váš pobyt v Praze byl zajímavý i cenově dostupný.

Měna

Důležitá informace pro hráče ze zahraničí – v ČR máme stále vlastní měnu, Českou korunu (Kč, CZK). Její směnný kurz se samozřejmě neustále mírně mění, ale pro přibližný přepočet počítejte s kurzem cca 1 EURO = 27 Kč. Nejbezpečnější a také nejlevnější způsob, jak české koruny získat, je pravděpodobně v bankomatech.

1240873_185181_doprava_silvestr_titul

Hromadná doprava

Praha má skvělou síť městské hromadné dopravy, díky které se po městě můžete snadno a rychle pohybovat. Páteří infrastruktury jsou 3 trasy metra (zelená A, žlutá B a červená C – celková délka 65 km se 61 stanicemi), tu doplňují četné trasy tramvají a autobusů.

Více informací na www.dpp.cz

.

Akci pořádá Florbalová škola Bohemians za podpory Hlavního města Prahy a MČ Praha 10.