Most, co nikdy nespí

Karlův most zdobí 30 původně barokních soch, které jsou v současné době nahrazeny replikami. Most byl v nedávné době renovován, tentokrát však nebyly na zpevnění stavby využívány tisíce vajec, jako tomu bylo ve 14. století. Malíři a prodavači drobné bižuterie zde vystavují svou práci dokonce i přes zimu. Během dne most navštíví tisíce turistů, takže pokud si chcete jeho atmosféru užít v klidu a vyfotit nějaké fotky, přijďte brzy ráno. Můžete sem vzít svou drahou polovičku a zažít ten nejúžasnější východ slunce.

karlov must

naplavka

Osvěžující vodní dobrodružství

Na jaře a v létě je tohle místo neustále plné lidí. Opravdu doporučujeme procházku po Náplavce jako skvělý odpolední či večerní odpočinek. Vidíte ty velké lodě blízko železničního mostu? Neváhejte a občerstvěte se na palubě. Na lodích najdete restaurace, houpačky, výstavy i jiné kulturní události včetně živé hudby. I v zimě můžete na jedné z lodí navštívit saunu a poté se osvěžit skokem do řeky.

Ta nejslavnější zeď

Vyjádřete se na Lenonově zdi, která vyjadřuje nesouhlas s komunistickým režimem. Můžete na ni připojit zprávu světu nebo jen zapálit svíčku, tiše u ní posedět a přemýšlet. Lavička Václava Havla zde byla vystavěna jako vzpomínka na tohoto odpůrce komunismu a prvního prezidenta České republiky. Koncept dvou židlí a kulatého stolu, v jehož prostředku roste strom, je symbolem dialogu.

lennon

Akci pořádá Florbalová škola Bohemians za podpory Hlavního města Prahy a MČ Praha 10.